Architektura 21szego wieku : Vaeksthuset Botanical Garden / Cebra

July 7th, 2018

Cebra, duńska firma architektoniczna, zaprojektuje ogród botaniczny na Uniwersytecie Aarhus, drugim najstarszym i drugim co do wielkości uniwersytecie w Danii (po Uniwersytecie w Kopenhadze).
Projekt ogrodu botanicznego i szklarni przyniesie zieleń na terenie kampusu, oferując 29 600 stóp kwadratowych rozległego obszaru flory i fauny.
Projekt powstał z myślą o konkursie budowlanym, który wymagał renowacji istniejących budynków i stworzenia jednego nowego budynku.
Więcej o projekcie po przerwie.
Uprawniony.
Vaeksthuset ,.
ogród botaniczny tworzy atrakcyjną przestrzeń dla studentów wijących się wokół kampusu.
Wnętrze ma okrągłe kapsułki inspirowane naturalnymi formami.
Kompleks obiektów oddziałów od ogrodu, aby zapewnić przestrzeń biurową i kawiarnie.
Trzeci element projektu, zewnętrzny ogród, zostanie częściowo pokryty i połączony z szklarnią pod długim szklanym korytarzem.
W szklarni największa kopuła pokryta jest szklanym dachem, dzięki czemu naturalne światło sprzyja pielęgnacji roślin.
Dzięki takiemu projektowi Cebra dąży do tego, aby natura stała się integralną częścią kampusu i stworzyła nową atmosferę, której uczniowie będą codziennie doświadczać.
Jak widać na designboom.
[przypisy: blachy aluminiowe ryflowane, blacha trapezowa, wzorcowanie przyrządów pomiarowych ]

Tags: ,

Powiązane tematy z artykułem: firma wykończenia wnętrz w krakowie gabloty wewnętrzne