Meble drewniane
Just another WordPress site

Architektura i nowoczesne budownictwo – AD Round Up: Health Architecture Część I

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Różne rodzaje architektury zdrowia w różnych częściach świata.
Z Portugalii, Holandii, Japonii, Sudanu i Burkina Faso, przedstawiamy Wam naszą zapowiedź wcześniejszych projektów z zakresu ochrony zdrowia na ArchDaily.
Kinderstad / Sponge Architects & Rupali Gupta + Architektura IOU Celem.
Kinderstad.
ma wydobyć chore dziecko, jego rodzinę i przyjaciół z nieprzyjemnego otoczenia szpitala i umożliwić spotkanie w znacznie lepszej atmosferze.
Ten nowy, wyspecjalizowany rodzaj opieki zdrowotnej dla chorych dzieci daje odwiedzającym szansę zapomnienia na chwilę o chorobie dziecka i ułatwieniu normalnego rozwoju młodych pacjentów (czytaj dalej.) Szpital Vila de Conde Pediatryczne skrzydło / 100 Planos Arquitectura Poproszono nas o zbudowanie skrzydła dziecięcego w bardzo zniszczonym XIX-wiecznym szpitalu.
Pomysł polegał na stworzeniu budynku, który nie wyglądałby jak szpital, w którym dzieci i dorośli przebywali tak, jakby byli w domu.
Emocjonalna, prosta i pozbawiona kliniki, a zarazem wydajna przestrzeń, była niebieską domeną, pod kolorowymi zamknięciami lekarzy.
Przestrzeń wewnętrzna jest zorganizowana przez dwa równoległe korytarze (czytaj więcej.) Centrum rehabilitacji psychicznej dzieci / Sou Fujimoto Jest to centrum leczenia zaburzonych psychicznie dzieci, w których żyją razem, aby odzyskać zdrowie psychiczne.
Można pomyśleć, że jest to bardzo szczególny budynek, kiedy piszę, ale jest to naprawdę bogata przestrzeń życiowa, która domagała się pochodzenia jak duży dom, a także jak małe miasto, intymność domu, a także różnorodność miasta .
Jest to propozycja luźnej metody (czytaj więcej.) + 5 Centrum Zdrowia Kobiet / FARE Program pomocy społecznej / usług zdrowotnych opracowany przez AIDOS wraz z lokalnymi partnerami skupił się na dostarczaniu usług edukacyjnych, informacji i świadomości na temat prawa seksualne i reprodukcyjne kobiet w Sektorze 27 Ouagadougou, peryferyjnego obszaru miejskiego zasiedlonego przez ludność wiejską.
Program społeczny wezwał do realizacji kompleksu budynków (czytaj więcej.) Salam Center for Cardiac Surgery / Studio Tam associati Szpital został opracowany wokół pustej przestrzeni, fizycznie i idealnie zajęte przez dwa ogromne drzewa mango, znajdujące się w centrum strona (działka na brzegu Nilu około 20 km od Chartumu).
Jest to symboliczna przestrzeń, z której zrodziły się wszystkie trajektorie, wzdłuż których wzrósł budynek.
Zgodnie z tradycyjnymi strukturami mieszkaniowymi, szpital jest skonfigurowany wokół pustej przestrzeni (czytaj więcej.)
[podobne: lekkie ścianki działowe, tubądzin domino, grunt rodzimy ]

Tags:

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: panele fotowoltaiczne opłacalność