Nowoczesna architektura : W toku: Conrad Hotel by MAD

September 9th, 2018

Architekci: MAD Lokalizacja: Pekin, Chiny Inżynierowie budowlani: Beijing Institute of Architectural Design (BIAD) Inżynierowie mechaniczni: Beijing Institute of Architectural Design (BIAD) Konsultanci elewacji / okładzin: King General Engineering, SuP Ingenieure GmbH Projektanci wnętrz: Lim.Teo + Wilkes Projektant Pte Ltd Projektant krajobrazu: Earthasia Design Group Obszar serwisu: 7779 m2 Powierzchnia zabudowana: 56 994 m2 Wysokość budynku: 106 metrów Obrazy: MAD CBD w Pekinie zostało zbudowane zgodnie z zachodnim standardem ustanowionym wokół rewolucji przemysłowej z początku XX wieku , kiedy wieżowiec był symbolem kapitalizmu.
Ale daleko od ambicji sprzed ponad stu lat, kiedy ludzie próbowali się zmierzyć z nowoczesną technologią i marzeniami przyszłości, współczesne budynki CBD to konkretne maszyny, kopia kopii w masowej produkcji.
Są bez znaczenia, zatłoczone i bezduszne.
Położony wśród tych budynków hotel Conrad jest wynikiem powolnego projektowania.
Element fasady, który wygląda jak tkanka nerwowa, jest osadzony w prostym sześciennym.
To toksyna niszczy i przekształca powierzchnię w organiczną otoczkę.
Cała budowla zamieniła się w skrzynkę topiącą, punkt wyjścia dla siatki miejskiej, aby zmienić się z solidnej wydajności w płynną ideę.
Standardowy produkt linii produkcyjnej zostaje zatem zastąpiony cyfrowym statkiem różnicy.
Podczas ewolucji architektury ludzie o różnym czasie historycznym próbowali tworzyć organiczne budynki ręcznie wykonanymi rękodziełami.
Ich prace są odzwierciedleniem kultu natury, odwagi, by przełamać ciężkość budowania i pasję życia.
To duch wzniosłości stał się ikoną kultury epoki i miasta.
Hotel Conrad to projekt, który docenia powolność szybkiego rozwoju miast w Chinach.
Produkt architektury jest jak rosnący proces mieszkańców miast w mieście, to ewolucja energii i tożsamości.
Nowa efektywność miejska to różnica ściśle kontrolowana i produkowana przez nowoczesny, nowoczesny przemysł, a także stwarza nowe możliwości dla osób mieszkających w mieście, aby odkryć swoje nowe doświadczenia.
[więcej w: drzwi stalowe wikęd, forum bonsai, tynki gipsowe czy cementowo wapienne ]

Tags: ,

Powiązane tematy z artykułem: forum bonsai panele fotowoltaiczne opłacalność