Posts Tagged ‘deski na podbitkę’

Budownictwo i architektura : US Forest Service opracowuje Nanomateriał na bazie drewna

May 29th, 2018

Obraz mikroskopowy nanokryształów celulozy w połączeniu z włóknami z PMMA.
Dzięki uprzejmości US Forest Service Nanomateriał oparty na drewnie, złożony z nanokryształów celulozy i nanofibryli celulozy, jest oceniany w Laboratorium Produktów Leśnych, w celu wsparcia projektu w Army Research Laboratory w Aberdeen w stanie Maryland.
Materiał, prawdopodobnie mocniejszy niż Kevlar, jest wytwarzany w celu uzyskania przezroczystych kompozytów, takich jak szkło wzmocnione, dla wyraźnych zastosowań.
US Forest Services otworzyło w Wisconsin instalację pilotażową o wartości 1,7 miliona USD, aby opracować nanomateriał drzewny, którego przyszłe zastosowania mogą obejmować szyby przednie i szkło o wysokiej wydajności.
W trakcie opracowywania przez trzy lata materiał ten może stać się najsilniejszą i najbardziej przejrzystą wersją nano-fibryli komórkowych. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Pablo Cruz Architekci: Alarcón + Asociados Lokalizacja: Avda.
Punto Es, 4.
28805 Alcalá de Henares, Madryt, Hiszpania Architekt stowarzyszony: Cristina Álvarez Rok budowy: 2012 Zdjęcia: Pablo Cruz, Luis García Craus, dzięki uprzejmości Alarcón + Asociados + 15 Obszar projektu: 4 700 m2 Współpracownik: Sara Rojo, Pablo Cruz , Carlos Tomas Quantity Surveyor: Jose María Rife Beltrán Inżynier budowy: Jorge Conde, inspektor IDEEE Geodeta: Manuel Aranda Klient: Logytel Promotor wyraźnie stwierdził: Chciałbym budować pojedynczy i bioklimatyczny budynek.
Dla niego, na początku, oznaczało to budynek o stosunkowo konwencjonalnym wyglądzie, który zawierałby układy bioklimatyczne, takie jak panele słoneczne.
. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Różne rodzaje architektury zdrowia w różnych częściach świata.
Z Portugalii, Holandii, Japonii, Sudanu i Burkina Faso, przedstawiamy Wam naszą zapowiedź wcześniejszych projektów z zakresu ochrony zdrowia na ArchDaily.
Kinderstad / Sponge Architects & Rupali Gupta + Architektura IOU Celem.
Kinderstad.
ma wydobyć chore dziecko, jego rodzinę i przyjaciół z nieprzyjemnego otoczenia szpitala i umożliwić spotkanie w znacznie lepszej atmosferze. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Architekci: MAD Lokalizacja: Pekin, Chiny Inżynierowie budowlani: Beijing Institute of Architectural Design (BIAD) Inżynierowie mechaniczni: Beijing Institute of Architectural Design (BIAD) Konsultanci elewacji / okładzin: King General Engineering, SuP Ingenieure GmbH Projektanci wnętrz: Lim.Teo + Wilkes Projektant Pte Ltd Projektant krajobrazu: Earthasia Design Group Obszar serwisu: 7779 m2 Powierzchnia zabudowana: 56 994 m2 Wysokość budynku: 106 metrów Obrazy: MAD CBD w Pekinie zostało zbudowane zgodnie z zachodnim standardem ustanowionym wokół rewolucji przemysłowej z początku XX wieku , kiedy wieżowiec był symbolem kapitalizmu.
Ale daleko od ambicji sprzed ponad stu lat, kiedy ludzie próbowali się zmierzyć z nowoczesną technologią i marzeniami przyszłości, współczesne budynki CBD to konkretne maszyny, kopia kopii w masowej produkcji.
Są bez znaczenia, zatłoczone i bezduszne.
Położony wśród tych budynków hotel Conrad jest wynikiem powolnego projektowania.
Element fasady, który wygląda jak tkanka nerwowa, jest osadzony w prostym sześciennym. Read the rest of this entry »

« Previous Entries