Peter Zumthor.
Gerry Ebner Dziś Royal Institute of British Architects (RIBA) uhonorował szwajcarskiego architekta Petera Zumthora za jego znaczący wpływ na rozwój architektury, nazywając go odbiorcą Złotego Medalu Royal 2013.
Wszystko zaczęło się w Szwajcarii, w 1979 roku, gdy Zumthor założył swoją małą, ale mocną i bezkompromisową praktykę .
Od tego czasu zbudował prestiżową, międzynarodową reputację w tworzeniu wysoce atmosferycznych przestrzeni poprzez mistrzostwo światła i wybór materiałów.
Od małych wiejskich kaplic po termalne kąpiele w Vals, doświadczenie Zumthora rozpala zmysły, przy czym każdy szczegół wzmacnia istotę budynku i jego otoczenia. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Jak wspominaliśmy w tym tygodniu, międzynarodowy konkurs Desiging in Teheran zachęcił projektantów do twórczego przemyślenia potencjału, jaki może mieć powierzchnia handlowa w rozwijającej się metropolii (wygrał Grzegorz Witold Woronowicz, o czym pisaliśmy wcześniej w AD).
Propozycja Giuseppe Iodice zajęła trzecie miejsce, ponieważ miała na celu stworzenie architektury, która.
Badałaby społeczną, polityczną, kulturalną funkcję i stawała się elementem dialogu między różnymi kulturami, przyjmując w ten sposób rolę zrównoważonej mediacji pomiędzy kulturą zachodnią i wschodnią, nie rezygnując z jej ekspresyjna tożsamość..
Więcej o propozycji po przerwie.
Zainspirowany wysokimi łańcuchami górskimi w Teheranie, forma struktury prezentuje się początkowo jako monolityczna masa. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

The Ladderstile House, ekologiczna, duża rezydencja w Richmond Park w Londynie, została zaprojektowana przez ThreefoldArchitects, wokół wewnętrznego dziedzińca krajobrazowego.
Wolumeny domu otwierają się na obszary zewnętrzne, tworząc jednolite miejsce zamieszkania, a wnętrze i wnętrze uzupełniają się nawzajem.
Więcej zdjęć i więcej o rezydencji po przerwie.
.
Objętości są rozmieszczone na stronie, aby wykorzystać naturalne światło w ciągu dnia. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Cebra, duńska firma architektoniczna, zaprojektuje ogród botaniczny na Uniwersytecie Aarhus, drugim najstarszym i drugim co do wielkości uniwersytecie w Danii (po Uniwersytecie w Kopenhadze).
Projekt ogrodu botanicznego i szklarni przyniesie zieleń na terenie kampusu, oferując 29 600 stóp kwadratowych rozległego obszaru flory i fauny.
Projekt powstał z myślą o konkursie budowlanym, który wymagał renowacji istniejących budynków i stworzenia jednego nowego budynku.
Więcej o projekcie po przerwie.
Uprawniony. Read the rest of this entry »

« Previous Entries