May 17th, 2019

Półkolumny (uwięzłe) stanowią motyw o silnym wyrazie architektonicznym. Występują one z lica muru o 3/4 lub 2/3 swej średnicy. Pod względem formy zewnętrznej są ukształtowane jak kolumny wolnostojące (patrz rozdział Porządki architektoniczne). Szczególnie skomplikowane jest rozmieszczenie półkolumn na narożnikach. Powstają tu różne możliwości zastosowania półkolumn, mianowicie przez zastosowanie jednego elementu na dwusiecznej narożnika lub 2 elementów Po Jednym na każdej ścianie, albo przez wprowadzenie na narożniku kolumny o przekroju kwadratowym.
Zasady stosowania półkolumn są zbliżone do zasad dotyczących użycia pilastrów. Read the rest of this entry »

May 17th, 2019

Wszystkie elementy rozczłonowania pionowego mają przeważnie tę samą fakturę, co tło ściany, chociaż możliwe jest również zastosowanie do tych elementów faktury , np. kamień i cegła, kamień i tynk, tynk i cegła itp. W murach kamiennych możliwe Jest zastosowanie tych elementów jedynie w postaci brył regularnych. Tylko przypory mogłyby być wykonane w kamieniu mniej obrobionym poligonalnym lub warstwowym. Również możliwe jest zastosowanie cegły spoinowanej albo murów tynkowanych czy licowanych. Read the rest of this entry »

May 17th, 2019

Architektura jest również obecna jest być może jednym z najstarszych i tradycyjnych przedmiotów w historii: Religia.
Tak więc, aby rozpocząć w tym tygodniu Round Up, przynosimy wam wcześniej opisaną architekturę religijną.
Tautra Monastery / JSA Projekt znajduje się na wyspie Tautra w Trondheimsfjorden.
Jest to nowy klasztor dla 18 zakonnic, wraz z małym kościołem i wszystkimi udogodnieniami potrzebnymi do utrzymania się, jako obszary do produkcji i tak dalej.
Pierwotny program został zmniejszony o około 30% poprzez wyeliminowanie prawie wszystkich korytarzy projektu (czytaj więcej.) Tanatorio Municipal de Leon / BAAS Budynek jest pomyślany jako grobowiec grobowców. Read the rest of this entry »

May 17th, 2019

Po kilku latach organizowania corocznego konkursu wieżowców stała się renomowaną nagrodą architektoniczną na całym świecie.
Najlepsze projekty każdego konkursu są szeroko publikowane od publikacji dotyczących architektury, wzornictwa i mody po czasopisma poświęcone technologiom, biznesowi i rozrywce.
Zwycięskie projekty są również prezentowane na stronach internetowych, dokumentach telewizyjnych i galeriach.
Chcielibyśmy zaprosić studentów i profesjonalnych architektów, inżynierów i projektantów do wzięcia udziału w konkursie wieżowców w 2010 roku.
Główną ideą tego konkursu jest zbadanie związku między wieżowcem a światem przyrody, wieżowcem i społecznością oraz drapaczem chmur i życiem miejskim. Read the rest of this entry »

May 17th, 2019

Architekci: TYIN Tegnestue Lokalizacja: Noh Bo, Tak, Tajlandia Zespół projektowy: Pasi Aalto, Andreas Gründved Gjertsen, Yashar Hanstad, Magnus Henriksen, Linia Ramstad, Erlend Bauck Sole Klient: Ole J.
Rgen Edna Program: 6 jednostek sypialnych Budżet: 68.000 NOK (około 10.000 USD) Rok produkcji: listopad 2008.
Luty 2009 Zdjęcia: Pasi Aalto + 25 TYIN tegnestue to organizacja non-profit działająca humanitarnie poprzez architekturę.
TYIN jest prowadzony przez pięciu studentów z NTNU, a projekty są finansowane przez ponad 60 norweskich firm, a także wkłady prywatne.
W ciągu ostatniego roku TYIN pracował z planowaniem i budową małych projektów w Tajlandii. Read the rest of this entry »

May 17th, 2019

Kanadyjscy architekci ACDF zaprojektowali Międzynarodowe Centrum Finansowe dla Dubaju (DIFC).
DIFC czerpie inspirację z właściwości geograficznych i geologicznych, tworząc strukturę, która staje się naturalnym przedłużeniem strony.
Architekci ACDF pracują nad połączeniem architektury z regionem, aby sprawiać wrażenie, że budynek bierze górę od tych naturalnych składników, a nie po prostu jest imponującym obiektem we właściwościach DIFC.
Więcej o projekcie po przerwie.
Kompleks składa się z dwóch wież połączonych wzniesioną poziomą platformą. Read the rest of this entry »

May 17th, 2019

Rafael Gamo Architekci: at103 Lokalizacja: Tecamachalco, Meksyk Architekt odpowiedzialny: Julio Amezcua, Francisco Pardo Zespół projektowy: Tiberio Wallentin, Yareni Rebolledo, Hanni Paz, Aida Hurtado Rok projektu: 2012 Obszar projektu: 170 m.
Fotografie: Rafael Gamo + 17 Niektóre zmienne zostały zidentyfikowane w obrębie tej nieruchomości o powierzchni 170 m2, która pozwoli temu projektowi mieszkaniowemu na zwiększenie jego wartości w miarę upływu czasu.
Znajduje się na zachód od Mexico City, pomiędzy dzielnicami Lomas de Chapultepec, Tecamachalco i Polanco.
Jest to obszar, w którym budynki biurowe, restauracje, szkoły, tereny zielone i domy ewoluują na działkach o średniej powierzchni 220 mkw.
Wraz z deweloperem zaproponowaliśmy projekt mieszkaniowy o nazwie UNO, oferujący coś innego niż to, co zostało już zbudowane w tych dzielnicach pod względem proporcji i powierzchni. Read the rest of this entry »

Peter Zumthor.
Gerry Ebner Dziś Royal Institute of British Architects (RIBA) uhonorował szwajcarskiego architekta Petera Zumthora za jego znaczący wpływ na rozwój architektury, nazywając go odbiorcą Złotego Medalu Royal 2013.
Wszystko zaczęło się w Szwajcarii, w 1979 roku, gdy Zumthor założył swoją małą, ale mocną i bezkompromisową praktykę .
Od tego czasu zbudował prestiżową, międzynarodową reputację w tworzeniu wysoce atmosferycznych przestrzeni poprzez mistrzostwo światła i wybór materiałów.
Od małych wiejskich kaplic po termalne kąpiele w Vals, doświadczenie Zumthora rozpala zmysły, przy czym każdy szczegół wzmacnia istotę budynku i jego otoczenia. Read the rest of this entry »