September 6th, 2019

Półkolumny (uwięzłe) stanowią motyw o silnym wyrazie architektonicznym. Występują one z lica muru o 3/4 lub 2/3 swej średnicy. Pod względem formy zewnętrznej są ukształtowane jak kolumny wolnostojące (patrz rozdział Porządki architektoniczne). Szczególnie skomplikowane jest rozmieszczenie półkolumn na narożnikach. Powstają tu różne możliwości zastosowania półkolumn, mianowicie przez zastosowanie jednego elementu na dwusiecznej narożnika lub 2 elementów Po Jednym na każdej ścianie, albo przez wprowadzenie na narożniku kolumny o przekroju kwadratowym.
Zasady stosowania półkolumn są zbliżone do zasad dotyczących użycia pilastrów. Read the rest of this entry »

September 6th, 2019

Wszystkie elementy rozczłonowania pionowego mają przeważnie tę samą fakturę, co tło ściany, chociaż możliwe jest również zastosowanie do tych elementów faktury , np. kamień i cegła, kamień i tynk, tynk i cegła itp. W murach kamiennych możliwe Jest zastosowanie tych elementów jedynie w postaci brył regularnych. Tylko przypory mogłyby być wykonane w kamieniu mniej obrobionym poligonalnym lub warstwowym. Również możliwe jest zastosowanie cegły spoinowanej albo murów tynkowanych czy licowanych. Read the rest of this entry »

September 6th, 2019

Architektura jest również obecna jest być może jednym z najstarszych i tradycyjnych przedmiotów w historii: Religia.
Tak więc, aby rozpocząć w tym tygodniu Round Up, przynosimy wam wcześniej opisaną architekturę religijną.
Tautra Monastery / JSA Projekt znajduje się na wyspie Tautra w Trondheimsfjorden.
Jest to nowy klasztor dla 18 zakonnic, wraz z małym kościołem i wszystkimi udogodnieniami potrzebnymi do utrzymania się, jako obszary do produkcji i tak dalej.
Pierwotny program został zmniejszony o około 30% poprzez wyeliminowanie prawie wszystkich korytarzy projektu (czytaj więcej.) Tanatorio Municipal de Leon / BAAS Budynek jest pomyślany jako grobowiec grobowców. Read the rest of this entry »

September 6th, 2019

Kanadyjscy architekci ACDF zaprojektowali Międzynarodowe Centrum Finansowe dla Dubaju (DIFC).
DIFC czerpie inspirację z właściwości geograficznych i geologicznych, tworząc strukturę, która staje się naturalnym przedłużeniem strony.
Architekci ACDF pracują nad połączeniem architektury z regionem, aby sprawiać wrażenie, że budynek bierze górę od tych naturalnych składników, a nie po prostu jest imponującym obiektem we właściwościach DIFC.
Więcej o projekcie po przerwie.
Kompleks składa się z dwóch wież połączonych wzniesioną poziomą platformą. Read the rest of this entry »

September 6th, 2019

Różne rodzaje architektury zdrowia w różnych częściach świata.
Z Portugalii, Holandii, Japonii, Sudanu i Burkina Faso, przedstawiamy Wam naszą zapowiedź wcześniejszych projektów z zakresu ochrony zdrowia na ArchDaily.
Kinderstad / Sponge Architects & Rupali Gupta + Architektura IOU Celem.
Kinderstad.
ma wydobyć chore dziecko, jego rodzinę i przyjaciół z nieprzyjemnego otoczenia szpitala i umożliwić spotkanie w znacznie lepszej atmosferze. Read the rest of this entry »

September 6th, 2019

Architekci: MAD Lokalizacja: Pekin, Chiny Inżynierowie budowlani: Beijing Institute of Architectural Design (BIAD) Inżynierowie mechaniczni: Beijing Institute of Architectural Design (BIAD) Konsultanci elewacji / okładzin: King General Engineering, SuP Ingenieure GmbH Projektanci wnętrz: Lim.Teo + Wilkes Projektant Pte Ltd Projektant krajobrazu: Earthasia Design Group Obszar serwisu: 7779 m2 Powierzchnia zabudowana: 56 994 m2 Wysokość budynku: 106 metrów Obrazy: MAD CBD w Pekinie zostało zbudowane zgodnie z zachodnim standardem ustanowionym wokół rewolucji przemysłowej z początku XX wieku , kiedy wieżowiec był symbolem kapitalizmu.
Ale daleko od ambicji sprzed ponad stu lat, kiedy ludzie próbowali się zmierzyć z nowoczesną technologią i marzeniami przyszłości, współczesne budynki CBD to konkretne maszyny, kopia kopii w masowej produkcji.
Są bez znaczenia, zatłoczone i bezduszne.
Położony wśród tych budynków hotel Conrad jest wynikiem powolnego projektowania.
Element fasady, który wygląda jak tkanka nerwowa, jest osadzony w prostym sześciennym. Read the rest of this entry »

September 6th, 2019

Obraz mikroskopowy nanokryształów celulozy w połączeniu z włóknami z PMMA.
Dzięki uprzejmości US Forest Service Nanomateriał oparty na drewnie, złożony z nanokryształów celulozy i nanofibryli celulozy, jest oceniany w Laboratorium Produktów Leśnych, w celu wsparcia projektu w Army Research Laboratory w Aberdeen w stanie Maryland.
Materiał, prawdopodobnie mocniejszy niż Kevlar, jest wytwarzany w celu uzyskania przezroczystych kompozytów, takich jak szkło wzmocnione, dla wyraźnych zastosowań.
US Forest Services otworzyło w Wisconsin instalację pilotażową o wartości 1,7 miliona USD, aby opracować nanomateriał drzewny, którego przyszłe zastosowania mogą obejmować szyby przednie i szkło o wysokiej wydajności.
W trakcie opracowywania przez trzy lata materiał ten może stać się najsilniejszą i najbardziej przejrzystą wersją nano-fibryli komórkowych. Read the rest of this entry »

September 6th, 2019

Pablo Cruz Architekci: Alarcón + Asociados Lokalizacja: Avda.
Punto Es, 4.
28805 Alcalá de Henares, Madryt, Hiszpania Architekt stowarzyszony: Cristina Álvarez Rok budowy: 2012 Zdjęcia: Pablo Cruz, Luis García Craus, dzięki uprzejmości Alarcón + Asociados + 15 Obszar projektu: 4 700 m2 Współpracownik: Sara Rojo, Pablo Cruz , Carlos Tomas Quantity Surveyor: Jose María Rife Beltrán Inżynier budowy: Jorge Conde, inspektor IDEEE Geodeta: Manuel Aranda Klient: Logytel Promotor wyraźnie stwierdził: Chciałbym budować pojedynczy i bioklimatyczny budynek.
Dla niego, na początku, oznaczało to budynek o stosunkowo konwencjonalnym wyglądzie, który zawierałby układy bioklimatyczne, takie jak panele słoneczne.
. Read the rest of this entry »