Ze swiata architektury – Peter Zumthor otrzymał Złoty Medal RIBA Royal 2013

July 4th, 2018

Peter Zumthor.
Gerry Ebner Dziś Royal Institute of British Architects (RIBA) uhonorował szwajcarskiego architekta Petera Zumthora za jego znaczący wpływ na rozwój architektury, nazywając go odbiorcą Złotego Medalu Royal 2013.
Wszystko zaczęło się w Szwajcarii, w 1979 roku, gdy Zumthor założył swoją małą, ale mocną i bezkompromisową praktykę .
Od tego czasu zbudował prestiżową, międzynarodową reputację w tworzeniu wysoce atmosferycznych przestrzeni poprzez mistrzostwo światła i wybór materiałów.
Od małych wiejskich kaplic po termalne kąpiele w Vals, doświadczenie Zumthora rozpala zmysły, przy czym każdy szczegół wzmacnia istotę budynku i jego otoczenia.
Prezydent RIBA Angela Brady oświadczyła: Praca Petera Zumthora odnawia związek z tradycją nowoczesnej architektury, która kładzie nacisk na miejsce, wspólnotę i praktykę materialną.
Jego pisma koncentrują się na doświadczeniu projektowania, budowania i zamieszkiwania, podczas gdy jego budynki są zaangażowane w bogaty dialog z historią architektury.
Z przyjemnością przedstawię mu Królewski Złoty Medal.
Kontynuuj, aby dowiedzieć się więcej.
Najsłynniejsze projekty Zumthors to Kunsthaus Bregenz w Austrii, Therme Vals (kąpiele termalne) w Vals w Szwajcarii i Muzeum Sztuki Kolumba w Kolonii.
Zaprojektował londyński Serpentine Pavilion 2011 i obecnie projektuje dom w Devon dla zaprojektowanego przez architekta Alaina de Bottona projektu architektonicznego Domki letniskowe .
Peter Zumthor zostanie uhonorowany Królewskim Złotym Medalem w środę, 6 lutego 2013 r., Podczas ceremonii w Royal Institute of British Architects w Londynie, podczas której zostaną również zaprezentowane międzynarodowe stypendia RIBA 2013 i Honorowe.
W tegorocznym Komitecie Honorowym RIBA stanęła przewodnicząca RIBA Angela Brady z architektami Peter Clegg, Yvonne Farrell, profesor Adrian Forty, Niall McLaughlin i Sarah Wigglesworth.
Odniesienie: RIBA
[więcej w: Depaletyzatory, inhibitor korozji, wzorcowanie przyrządów pomiarowych ]

Tags: , ,

Powiązane tematy z artykułem: gabloty wewnętrzne hurtownia portfeli wiercenie w żelbecie