Meble drewniane
Just another WordPress site

Architektura i nowoczesne budownictwo – H House / Budapesti Műhely

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Tamas Bujnovszky Architekci: Budapesti Műhely Lokalizacja: Sóskút, Węgry Architekt za: Tamás Dévényi, Budapesti Műhely Associate Architekci: István Kovács, Eszter Mihály, Orsolya Takács, Viktor Vadász Rok budowy: 2011 Zdjęcia: Tamas Bujnovszky + 24 Obszar projektu: 180 m2 Krajobraz : Zsuzsa Bogner Niedaleko Budapesztu, na skraju lasu, stoi gont Tamás Dévényi pokryty nowym domem.
Rozbrajająco prosty budynek tworzy hojne relacje przestrzenne na 1,5 ha ziemi.
Bliskość tętniącego życiem miasta nie oznacza, że nie możemy delektować się wygodą natury i oddzieleniem domu.
Pożyczając swoją formę i wykorzystanie materiałów z architektury chłopskiej w Europie Środkowej, modułowa struktura budynku wpisuje się we współczesne myślenie projektowe.
Archetyp środkowoeuropejski Wymagania dotyczące domu wiejskiego bardzo się zmieniły w ciągu ostatnich stu lat, ale wykorzystanie starego węgierskiego archetypu wiejskiego domu było dobrym punktem wyjścia do projektowania w sytuacji, gdy ścisłe, lokalne przepisy budowlane wiążą architekci.
wolność.
Tradycyjne wykorzystanie materiałów, dach dwuspadowy i odległość 50 metrów od drogi były takimi rzeczami, które sprawiły, że architekt ponownie przemyślał tradycje.
Rezultatem jest reinterpretacja starego wiejskiego długiego domu w okolicy.
.
Tamas Bujnovszky System modułowy Plan naziemny tworzony jest za pomocą systemu modułowego o powierzchni 12 metrów kwadratowych.
Jest to wielkość określona przez samą rodzinę jako idealna wielkość pomieszczenia, dlatego ta jednostka jest powtarzana w dwóch rzędach obok siebie, po bardzo wyraźnej logice: po jednej stronie znajdują się pokoje o wielkości jednostkowej, a po drugiej stronie jest korytarz biegnący przez cały dom oddzielający przestrzeń od jednostek.
szerokość po prawej stronie osi podłużnej i tworzy mniejsze pomieszczenia dla łazienek i jednostek magazynowych.
Nadal wpasowujące się w logiczną siatkę dwa asymetryczne elementy pomagają podnieść sztywność systemu: jeden z czterech modułów salonu otwiera się w stronę poddasza dodając trzeci wymiar do przestrzeni, a dwa moduły są wyciągane po obu stronach domu, aby utworzyć tarasy w sposób przesuwny, aby uniknąć silnej osi bocznej.
.
Tamas Bujnovszky Przestrzenie pośrednie Dach dwuspadowy podąża za architekturą chłopską – symetryczną, 41 stopniową, a jej grzbiet wyznacza lewy mur korytarza, który jest niezależny od systemu modułowego.
W ten sposób linia grzbietu jest odciągnięta od osi podłużnej domu i generuje pozbawioną kolumn werandę po stronie zwróconej w stronę lasu z dużymi okapami.
Z przodu, z widoczną drewnianą konstrukcją, wydłużona część dachu wyznacza wielofunkcyjną przestrzeń: służy jako codzienny parking, ale podczas dużych świąt staje się wielkim zadaszonym tarasem.
.
Tamas Bujnovszky Zabawne wykorzystanie materiałów Wykorzystanie materiałów jest również zakorzenione w tradycji, ale umieszczenie drewnianych i metalowych okładek idzie zgodnie z własnymi zasadami.
Nad ogrzewanym mieszkaniem dach ma gontowe pokrycie, podczas gdy okap i zadaszony taras mają pokrywy z blachy.
Zunifikowane z dachem, ściany również mają półpasiec, ale metalowa fasady północno-wschodniej fasady i paski metalowe rolety dają wiele do ogólnego wyglądu domu.
.
Tamas Bujnovszky Połączenie z ogrodem i lasem Stojąc pomiędzy dwoma obszarami o różnych postaciach.
krzew i stromy stok leśny.
dom działa jak filtr: dzieli je od siebie, ale jednocześnie łączy je i pozwala na ich wrażenia w środku dzięki wizualnym i bezpośrednim połączeniom.
.
Tamas Bujnovszky Elevation 03
[hasła pokrewne: panele fotowoltaiczne opłacalność, dorycki, porządki architektoniczne ]

Tags:

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: dorycki