Meble drewniane
Just another WordPress site

Budownictwo i architektura : US Forest Service opracowuje Nanomateriał na bazie drewna

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Obraz mikroskopowy nanokryształów celulozy w połączeniu z włóknami z PMMA.
Dzięki uprzejmości US Forest Service Nanomateriał oparty na drewnie, złożony z nanokryształów celulozy i nanofibryli celulozy, jest oceniany w Laboratorium Produktów Leśnych, w celu wsparcia projektu w Army Research Laboratory w Aberdeen w stanie Maryland.
Materiał, prawdopodobnie mocniejszy niż Kevlar, jest wytwarzany w celu uzyskania przezroczystych kompozytów, takich jak szkło wzmocnione, dla wyraźnych zastosowań.
US Forest Services otworzyło w Wisconsin instalację pilotażową o wartości 1,7 miliona USD, aby opracować nanomateriał drzewny, którego przyszłe zastosowania mogą obejmować szyby przednie i szkło o wysokiej wydajności.
W trakcie opracowywania przez trzy lata materiał ten może stać się najsilniejszą i najbardziej przejrzystą wersją nano-fibryli komórkowych.
Ponieważ drewno jest surowcem odnawialnym, Laboratorium Produktów Leśnych jest optymistyczne, ponieważ wchodząc na rynek, przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliw kopalnych i emisji gazów cieplarnianych, jednocześnie promując wzrost branży na obszarach wiejskich.
Odniesienie: Architect Magazine, Laboratory Products
[hasła pokrewne: panele fotowoltaiczne opłacalność, porządki greckie, tubądzin domino ]

Tags:

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: panele fotowoltaiczne opłacalność