Meble drewniane
Just another WordPress site

Budownictwo wczoraj i dzis : Polish Pavilion / WWA Architekci

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Architekci WWA stworzyli projekt koncepcyjny dla Shanghai Expo 2010.
Z pawilonów wystawowych z krajów całego świata każdy pawilon musi dostarczyć silnego przesłania estetycznego, aby przyciągnąć odwiedzających, a następnie zapewnić wgląd krajowi.
Pawilon WWA tworzy wyraźny motyw stylistyczny zaczerpnięty z wycinanki z papieru ludowego, by stworzyć niezapomniany ideogram kulturowy.
Chodziło o to, by wystrój struktury był nawiązaniem do tradycji, ale ostatecznie miał być tą współczesną reinterpretacją, twórczym rozwinięciem w teraźniejszości raczej inspiracją niż replikacją.
wytłumaczyli architekci.
Więcej zdjęć i więcej o pawilonie po przerwie.
Dążąc do tego, aby projekt był czymś więcej niż tylko dosłowną interpretacją wzorów folklorystycznych, architekci starają się wykorzystać projekt w czysto architektonicznym wymiarze.
stworzyć atrakcyjną przestrzeń zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.
Skośne płaszczyzny konstrukcji tworzą geometrycznie intrygującą i elastyczną przestrzeń, którą można twórczo podzielić, poprzez wewnętrzne podziały, na różne funkcje wystawiennicze, użytkowe i użytkowe.
Pawilon tworzy trasę dla zwiedzających, która przedstawia logiczny postęp w przestrzeni.
Ścieżka najpierw krąży wokół centrum informacyjnego, zanim dojdzie do przestrzeni wystawowej pełnej wysokości.
Ten główny obszar, z lekkim filtrowaniem przez wycięte wzory elewacji, składa się z litych ścian pełniących funkcję ekranów.
Ekrany wyświetlają obrazy polskiego życia w mieście i stanowią tło wydarzeń kulturalnych, starając się umieścić widza w odpowiednim miejscu.
Trasa nadal przepływa przez pawilon, prowadząc w górę tarasową platformą widokową, a ostatecznie do poziomu dachu, znanego jako miejsce widokowe .
Skośny dach zapewnia miejsce do występów na świeżym powietrzu, a także najlepsze miejsca do oglądania całej wystawy.
Drewno jest głównym elementem konstrukcyjnym i wykończeniowym, natomiast zewnętrzna warstwa elewacji jest wykonana z impregnowanej sklejki wycinanej laserowo, zamontowanej na klejonych drewnianych modułach konstrukcyjnych z płytkami spłuczkowymi.
Elementy ścienne wykonane ze szkła, poliwęglanu, hydro lub materiałów odpornych na promieniowanie UV są montowane po zewnętrznej stronie modułów.
Po stronie wewnętrznej zostaną dodatkowo zamontowane półprzezroczyste membrany z tworzywa PCV lub Tyvek, na których będą wyświetlane wzory zewnętrznej elewacji.
Dzięki naszemu czytelnikowi Patrickowi, studentowi architektury, za sugestię tego projektu! Napisy: arch.Marcin Mostafa, arch.
Natalia Paszkowska, arch.
Wojciech Kakowski
[patrz też: wypełniony dziennik praktyk, olx świecie, panele fotowoltaiczne opłacalność ]

Tags:

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: porzadek dorycki